Славия шокира Лудогорец в 94-ата минута и запази интригата в елита (ВИДЕО)

0
-
-

Лудогорец не успя да победи Славия в мач от ХХ кръг на efbet Лига. Шампионите стигнаха само до точка като гости на стадиона на „белите“ в „Овча купел“, въпреки че водиха до 94-ата минута. В крайна сметка последният съдийски сигнал прозвуча при 1:1. По този начин интригата в първенството се запазва, като авансът на „орлите“ пред втория Левски е само 5 точки.

В 17-ата минута Лудогорец по чудо не поведе. Мавис Чибота бе изведен сам срещу вратаря и стреля от движение. Стергиакис обаче успя да избие с крак в корнер.

В 22-ата обаче „орлите“ откриха резултата. Дяков пусна вдясно на наказателното поле към Жоржиньо, който преодоля Карабельов и центрира. Мавис Чибота засече с глава, пращайки топката по диагонал в горния ляв ъгъл на вратата за 0:1.

В 28-ата минута Славия можеше да изравни. Галин Иванов получи около точката за изпълнение на дузпа и стреля от движение, но много неточно.

180 секунди по-късно Радослав Кирилов прати топката в мрежата на Ренан. Попадението обаче бе отменено заради засада.

В 34-ата минута Лудогорец можеше да сложи точка на спора. Чибота изведе Швиерчок сам срещу вратаря. Нападателят обаче стреля изключително неточно.

В 54-ата минута, след изпълнение на корнер, Моци насочи топката към опразнената врата. Андреа Христов обаче притича изчисти пред голлинията.

В 65-ата минута Швиерчок бе напът да бъде изведен сам срещу вратаря. Атаката обаче бе спряна със спорна засада.

В последната минута на редовното време Якуб Швиерчок получи на чиста позиция в наказателното поле, но ударът му премина високо над напречната греда.

Драмата настъпи в 4-ата минута на даденото продължение. След центриране отдясно на Емил Стоев, Димитър Велковски засече неспасяемо с глава за крайното 1:1.