Славия с хикс срещу руски слабаци

0
screenshot 2024 02 07 172027.l

Славия и третодивизионния руски отбор Спартак Кострома направиха зрелищно равенство 3:3 в контролен двубой, игран в Турция.

В 34-ата минута „белите“ отхриха резултата. Крис Добрев намери Роберто Райчев на границата на пеналтерията. Офанзивният футболист навлезе с топката в наказателното поле и с прецизен удар по земя прати топката в долния десен ъгъл.

18 минути след старта на второто полувреме Спартак Кострома изравни. Руснаците получиха дузпа след игра с ръка на Емил Стоев. Зад топката застана Иван Кудряшов, който не остави шансове на вратаря на българския тим.

В 69-ата минута по-късно Славия отново поведе. Райчев бе изведен от Стоев на добра позиция в пеналтерията. Ударът му срещна напречната греда, но кълбото попадна на пътя на Владимир Николов, който нямаше как да пропусне на празна врата.

15 минути по-късно Николай Кръстев вкара топката в собствената си мрежа по комичен начин, след като не се справи с овладяването, с което резултатът стана 2:2.

Две минути по-късно Спартак Кострома поведе за първи път, като Кудряшов отбеляза отново от дузпа.

Славия стигна до равенството във втората минута на добавеното време, когато Райчев отбеляза втория си гол в мача.

„Белите“ имат още една проверка в Турция. Тя ще бъде срещу Сочи на 8-и февруари.