Славия продължава да лети! Тресна Ботев (Пд) и си осигури място в Топ 6 (ВИДЕО)

0

Славия победи Ботев (Пловдив) в мач от XXIV кръг на efbet Лига. На тежкия заради падналия дъжд терен на стадион „Славия“ в квартал Овча купел, „белите“ се наложиха с 2:1. По този начин те си гарантираха място в първата шестица за плейофната фаза на първенството. Това бе четвърти пореден успех за столичани от началото на пролетния дял от надпреварата.

В 13-ата минута дойде най-спорното положение в мача. Пиргов опита да върне към вратаря си, но заради наводнения терен, топката спря. Ивайло Димитров се възползва от това и пръв стигна до кълбото, но бе повален извън наказателното поле с шпагат от Янко Георгиев. Вместо обаче нарушение и директен червен картон за вратаря, главният съдия остави играта да продължи.

В 35-ата минута пред Иван Бандаловски се отвори възможността да стреля към вратата на Славия. Шутът на бранителя обаче бе спрян от Филип Кръстев на метри пред голлинията.

В 38-ата минута Джонатан Перейра се контузи след съприкосновение с Милен Гамаков. Това беше причина за принудителна смяна, като на негово място влезе Радослав Терзиев.

В 51-ата минута Славия поведе. След центриране от корнер, Емил Виячки надскочи Иван Бандаловски и с глава не остави шансове на Георгиев за 1:0.

„Канарчетата“ обаче реагираха мигновено и в 60-ата минута резултатът бе изравнен. Димитър Тонев центрира отдясно, а Антонио Вутов засече от вратарското поле за 1:1.

В 78-ата „белите“ възстановиха аванса си. Емил Стоев центрира отдясно, а резервата Радослав Кирилов от границата на вратарското поле засече топката под напречната греда за 2:1.