Славия пак не успя срещу Берое,остава на дъното(ВИДЕО)

0
-
-

Славия и Берое завършиха 0:2 в последния мач от 5-ия кръг на efbet Лига. Нападателят на заралии Алиун Фал даде аванс на тима си. В началото на втората част Христо Попадийн си отбеляза нелеп автогол. Гостите влязоха по-добре в мача.Постепенно „белите“ изравниха играта и погледнаха смело към вратата на Християн Василев. В 14-ата минута Филип Кръстев центрира от ъглов удар, но защитата на старозагорци се справи и изби. Янис Карабельов стреля красиво от въздуха от границата на наказателното поле, но стражът на Берое внимаваше и улови решително на голлинията.

В следващите минути гостите отново поеха контрола на топката и организираха бързи нападения в половината на домакините. В 17-ата минута Гаюс Макута отправи мощен удар от границата на наказателното поле, който бе избит от Антонис Стергиакис в ъглов удар. Иван Минчев центрира от корнера в наказателното поле, където Георги Ангелов стреля с глава, след което Теди Мезаг опита технично да завърши, но не успя.

В 26-ата минута Радослав Кирилов навлезе в наказателното поле и стреля към далечния ъгъл, но топката рикошира в главата на Георги Ангелов и излезе в ъглов удар. След изпълнението на корнера се стигна до разбъркване пред вратата на Християн Василев, но отново изстрелът на Кирилов не намери целта.

Берое бе по-активният отбор в заключителните минути на първото полувреме. Заралии се задържаха трайно в половината на Славия, но до опасности пред Антонис Стергиакис не се стигаше. В 43-ата минута Стив Фуртадо проби отдясно и центира остро по земя, но Емил Виячки се намеси решително и изчисти в ъглов удар.

Последната възможност през първото полувреме бе за Славия. Филип Кръстев центрира в наказателното поле от фаул, но изстрелът на Калоян Кръстев с глава не намери целта.

На почивката треньорът на Берое Димитър Димитров направи една промяна по състава си. Дебют за заралии направи новото попълнение Еривалдо, а мястото си на терена отстъпи Октавио.Гостите стартираха по-добре второто полувреме и в 48-ата минута Стив Фуртадо проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Еривалдо стреля с глава, но неточно и топката излезе в аут.

В 51-ата минута десният защитник на заралии отново направи отличен пробив. Фуртадо центрира остро по земя, след което топката премина през куп от играчи и на задната греда Христо Попадийн нелепо засече кълбото в собствената си врата.

Славия веднага се опита да реагира и притисна съперника си. Две минути след инкасираното попадение Радослав Кирилов стреля от границата на наказателното поле, но неточно. Минути по-късно Калоян Кръстев проби отляво и центрира прострелно, Христо Попадийн нанесе удар на задната греда, но топката премина високо над вратата на Християн Василев.

В следващите минути възпитаниците на Димитър Димитров отново упражниха дълбока преса, която принуждаваше „белите“ бързо да изнасят топката, а в много случаи и да изритват напред кълбото.

Три по-късно Славия можеше да намали резултата. Христо Попадийн центрира в наказателното поле, където Калоян Кръстев остана непокрит, но изстрелът на нападателя с глава не намери целта. Малко след това попадение на Емил Виячки бе отменено, след като защитникът бе в положение на засада.

В 75-ата минута заралии отбелязаха и трето попадение чрез дебютиралия Ерсон Кукула, но нападателят бе в положение на засада и главният съдия Георги Кабаков вдигна високо ръката си, показвайки, че „белите“ трябва да изпълнят непряк свободен удар.

В 83-ата минута Иван Минчев опита да реализира попадение по идентичен начин, както срещу Ботев Враца в миналия кръг, но този път халфът стреля неточно в аут.