Славия отнесе Царско село в мач със 7 гола (ВИДЕО)

0
Снимка: cska.bg

Славия победи Царско село в мач от XV кръг на Първа лига. На стадиона на „царете“ „белите“ се наложиха с категоричното 5:2.

Царско село поведе в 9-ата минута. След неговото изпълнение, топката прехвърли всички от гостите, включително и неразчетено излезлия малко пред голлинията Вуцов, а от вратарското поле Лъчезар Балтанов без проблеми с глава насочи в опразнената врата за 1:0.

Реакцията на Славия бе светкавична и 60 секунди по-късно равенството бе възстановено. Тони Тасев получи в наказателното поле и стреля от неособено голям ъгъл. Това изглежда изненада Янко Георгиев, който позволи топката да влезе в неговия ъгъл за 1:1.

В 18-ата минута Славия по чудо не осъществи пълен обрат. Тони Тасев отново опита да изненада Янко Георгиев от почти нулев ъгъл, като този път шутът му бе директно от фал. Този път обаче вратарят успя да отклони топката, която срещна напречната и след това бе изчистена.

Това обаче се случи 120 секунди по-късно. Емил Стоев бе изведен прекрасно сам срещу вратаря и технично копна над него за 1:2.

Минутка по-късно пък Царско село пропусна невероятен шанс да изравни. Миси Мезу бе изведен сам срещу вратаря, но ударът му по диагонала премина покрай дясната греда.

В 25-ата минута Лукас Диас нанесе хубав шут от дъгата пред наказателното поле. Топката обаче премина до дясната сглобка на вратата.

В 37-ата минута Миси Мезу стреля от наказателното поле, насочвайки в долния ляв ъгъл. Вуцов обаче с чудесна намеса изби в корнер.

В 41-ата Тони Тасев бе изведе зад защита на на домакините. Янко Георгиев напусна наказателното си поле и стигна първи до топката, но не успя да я изчисти добре. Тасев отново стигна до кълбото, направи няколко крачки и падна след съприкосновение със Сашо Александров. „Белите“ поискаха дузпа, но такава не бе отсъдена от Георги Кабаков, а ВАР потвърди решението на главния съдия.

Още в първите секунди на втората част удар на Дарко Тасевски от наказателното поле профуча на сантиметри от лявата греда.

Царско село отговори в 51-ата минута. Лукас стреля от чиста позиция в наказателното поле, но Вуцов спаси.

В 58-ата минута Славия увеличи аванса си. След центриране от фал, Янко Георгиев боксира неубедително. Топката стигна на границата на наказателното поле до Радослав Кирилов, който с прецизен удар я прати в долни ляв ъгъл на вратата за 1:3.

В 74-ата минута Царско село върна интригата в мача. След центриране от корнер, Охене стреля зад точката за изпълнение на дузпа. Вуцов изби от голлинията, но Матин Кавдански от метър не сгреши при добавката за 2:3.

Само 120 секунди по-късно „белите“ сложиха точка на спора. Радослав Кирилов нанесе удар по диагонала от границата на наказателното поле. Янко Георгиев успя да се справи с него, но пък нито улови, нито изби надалеч, а на практика заложи топката на Макрилос. Австралиецът не сгреши на празна врата при добавката за 2:4.

В 86-ата минута Славия стигна и до пети гол. Тони Тасев бе фаулиран в наказателното поле от Георгиев, за което главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка потърпевшият бе точен, оформяйки крайното 2:5.