Славия измъкна точка от 10 от Берое с дузпа в края (ВИДЕО)

0
Снимка: beroe.bg
-
-

Берое не успя да победи като домакин Славия играят в мач от XVIII кръг на родния футболен елит. Възпитаниците на Димитър Димитров поведоха в резултата, но в последствие останаха с човек по-малко. Реализирана от столичани дузпа в края на мача пък оформи крайното 1:1.

Берое можеше да поведе след малко повече от 120 секунди игра. Крум Стоянов получи отляво и пусна чудесен успореден пас. Напълно необезпокояваният Еривалдо засече пред вратарското поле, но над напречната греда.

Все пак старозагорци излязоха напред в резултата в 12-ата минута. След центриране от корнер, Ангелов продължи с глава на задна греда. Там забравеният Макоута засече без проблеми в мрежата за 1:0.

В следващите минути Славия създаде две добри положения. Ударите на Сораков и този от воле на Радослав Кирилов обаче не намериха целта.

В 50-ата минута Славия можеше да изравни. След центриране отляво, Емил Стоев засече с глава. Гендаий Ганев обаче показа чудесен рефлекс и изби насочената до лявата греда топка.

8 минути по-късно Сораков получи в наказателното поле и стреля към близкия ъгъл. Шпагатът на Крум Стоянов обаче омекоти удара, а след това Ганев изби в корнер.

Домакините отговориха със силен, но неточен удар на Цветков.

В 66-ата минута Кийлън Лебон мина като на парад през няколко футболисти на столичани, остана сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее.

60 секунди по-късно Берое остана с човек по-малко. Крум Стоянов скочи за висока топка със съперников футболист, който след съприкосновение падна на земята. Главният съдия Георги Кабаков пък видя нарушение на Стоянов за жълт картон, който беше негов втори и съответно червен картон.

В 80-ата минута Конте залъга футболист на гостите и нанесе хубав удар, но Вуцов улови сигурно.

В 86-ата минута Славия изравни. След силен удар на футболист на Славия, топката срещна ръката на Охене, за което Георги Кабаков отсъди дузпа. От бялата точка Ивайло Димитров бе точен за 1:1.