Синът на Гонзо блести за Рилецо, но Надежда би като гост

0
-
-

Надежда (Доброславци) спечели изключително важна победа в Самоков. Тимът от гр. Нови Искър удари местния Рилски спортист с 4:1 в мач от 15-ия кръг на Югозападната Трета лига. В предишния кръг със същия резултат беше сразен и Марек у дома. След тази победа Надежда събра 17 точки и се изкачи на 10-о място във временното класиране. Рилецо пък остава в опасната зона – предпоследен, с 8 т.

Сблъсъкът на стадион “Искър” започна отлично за гостите, които поведоха след четвърт час игра. Разписа се Пол Лъки Отофе. Само 3 минути по-късно се стигна до изравняването на резултата. Костадин Аджов наказа грешка в отбраната на съперника и вкара за 1:1.

Фатална за Рилецо се оказа 40-ата минута, когато те получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана Ивайло Захариев – Пифа. Вратарят Майкъл Матев обаче се превърна в герой за своя отбор. Стражът спаси дузпата, после направи още едно спасяване при добавката, за да даде началото на контраатака, завършила с гол на Георги Младенов, който направи обрата пълен – 1:2!

Младокът, който е внук на легендарния треньор Христо Младенов, реши всичко с втория си гол секунди след почивката – 1:3!

Юношата на ЦСКА Радой Божилов оформи крайното 1:4 в 50-ата минута.

За домакините като титуляр започна Александър Иванов, син на Георги Иванов – Гонзо, а като резерва – Георги Славчев, син на бившия халф на Левски и ЦСКА със същото име.

РИЛСКИ СПОРТИСТ: Белев, И. Иванов, Колев, Янков, Рогозански, А. Иванов, Захариев (79 – Найденов), Йорданов (59 – Славчев), Тодоров, Чалов (48 – Милушев), Аджов

НАДЕЖДА (ДОБРОСЛАВЦИ): Матев, Л. Атанасов, Беров, Желязков, В. Василев, Гурков, Миленов, Истатков, Божилов, Отофе, Младенов (Д. Симеонов, Е. Атанасов, Асенов, Христов, Ст. Василев, Пунев, Бонев)

СЪДИИ: М. Кузманов, П. Рангелов, М. Данаилов