Уелс удари Турция и поведе в групата (ВИДЕО)

0
Снимка: uefa.com

Уелс победи Турция в мач от група „А“ на ЕВРО 2020. На стадион “Олимпийски” в Баку селекцията на Роб Пейдж се наложи с 2:0. По този начин оглави групата с 4 точки, преди мача Италия – Швейцария. Турция пък остана с 0 точки и е аут от надпреварата.

В 6-ата минута Бейл изведе Рамзи на прекрасна позиция. Последният финтира Союнджу и стреля, Чакър спаси.

В 24-ата минута Рамзи бе изведен чудесно от Бейл. Ударът му обаче мина над вратата.

Уелс поведе в 42-ата минута. Гарет Бейл изведе прекрасно Рамзи, който овладя на гърди и стреля покрай вратаря за 0:1.

В 54-ата Демирал отклони центриране от корнер. Айхан намери Йълмаз, който стреля от воле, но над напречната греда.

В 60-ата минута Уелс можеше да сложи точка на спора. Бейл бе фаулиран в наказателното поле и след консултация с ВАР бе отсъдена дузпа. Ударът на потърпевшия от бялата точка обаче премина над вратата и резултатът остана непроменен.

В 5-ata минута на даденото продължение Уелс си подпечата победата. След късо разиграване на корнер и пробив по аутлинията, топката стигна на границата на вратарското поле до Робъртс, който от движение я прати в мрежата за крайното 0:2.