Лудогорец се озори с четвъртодивизионни германци, но потегли с победа (ВИДЕО)

0
    Снимка: ludogorets.com
    -
    -

Лудогорец започна контролите от предсезонната си подготовка с победа. „Орлите“ се наложиха с 2:0 над четвъртодивизионния Хаймщетен. Проверката бе част от лагера на разградчани в Австрия и се проведе на стадион „Хуфщайн“. Любопитно е, че приятелската среща бе с времетране две полувремена от по 35 минути.

Лудогорец можеше да поведе след четвърт час игра. Икоко проби отдясно и намери на границата на вратарско поле Хюсеин Кельовлуев, който засече от движение. Стражът на германците обаче спаси.

В началните секунди на втората част Лудогорец направи фрапантен пропуск. Текпетей изведе Ману сам срещу вратаря. Ударът на последния от границата на вратарското поле обаче по чудо бе спасен от стража на Хаймщетен.

Скоро след това Чибота нанесе директен изстрел от фал от границата на наказателното поле. Вратарят на германците обаче се справи и с това положение.

Родните шампиони поведоха в 55-ата минута. Мавис Чибота направи отличен индивидуален пробив, нахлу в наказателното и останал очи в очи с вратаря го преодоля без проблеми за 1:0.

180 секунди по-късно Елвис Ману получи на чиста позиция в наказателното поле. Ударът му обаче премина над вратата.

В 69-ата минута Чибота изведе Ману сам срещу вратаря и този път нидерландецът не сгреши за крайното 2:0.

Лудогорец: 71. Кристиан Кахлина, 5. Георги Терзиев, 32. Жосуе Са, 22. Джордан Икоко, 8. Клод Гонсалвеш, 25. Стефан Баджи, 95. Каули Оливейра, 28. Клаудиу Кешерю, 88. Вандерсон, 74. Хюсеин Кельовлуев, 51. Илкер Будинов

Хаймщетен: 1. Максимилиан Ридмюлер, 4. Яник Гюнцел, 7. Карл Весер, 16. Сандро Сенгерсдорф, 17. Фабио Сабаг, 18. Даниел Щаймел, 20. Щефан Ройтер, 21. Леополд Крюгер, 22. Лукас Риглевски, 23. Северин Мюлер, 30. Валентин Мишели