Шестчасова голова суша навън тормози Черно море

0
cherno more otbor

Черно море зимува като лидер във временното класиране на Първа лига, а в момента заема втората позиция. Тимът на Илиан Илиев иска да завърши кампанията с медал, по възможност сребърен. Това ще е възможно, ако варненци успеят да прекършат Пирин. Домакините са една от приятните изненади през пролетта. Любопитното е, че под ръководството на Олександър Бабич благоевградчани нямат шампионатно поражение при гостуване – 2 победи и 3 равенства. Съставът на украинския специалист обаче е доста по-колеблив на „Христо Ботев“ – 1 победа, 2 равенства и 3 поражения. Орлетата със сигурност ще искат да подобрят тези показатели. Това е нужно, за да се спасят от изпадане.

Интересното е, че днес Пирин се изправя срещу отбор, който така и не познава вкуса на успеха като гост през тази пролет. И точно това е причината да слязат от върха. У дома те показват силна форма, а нападението им работи. Далеч от „Тича“ обаче варненци са като безопасна игла – това показва статистиката. На старта на втория дял на кампанията отборът на Илиан Илиев загуби с 1:3 от Лудогорец и сдаде лидерството. В Разград Черно море поведе още в 8-ата минута с гол на испанеца Дани Мартин. Едва ли някой е вярвал, че това ще бъде и последният гол навън за моряците. След това те загубиха с 0:2 от Берое, стигнаха до 0:0 срещу Ботев Пд на „Колежа“ и отстъпиха с 0:1 на Локо Пд на „Лаута“. Тоест не са се разписвали от 352 минути – 5 часа и 52 минути.

Иначе в 30-ия кръг на първенството се е играл един двубой между Черно море и Пирин на „Христо Ботев“, като на 17 април 2018 г. гостите печелят с 2:0./ „Тема спорт“