Серия А ще има дебютант!

0
38085D12 8646 4F27 B3C4 DFE63E382BE3

Отборът на Читадела е на път да сътвори сензацията и да стане третият тим от Серия “Б”, който ще влезе в елита след Бреша и Лече. Днес играчите на Роберто Вентурато спечелиха първия финален плейоф срещу Верона с 2:0 и направиха голяма крачка към заветната цел и първо участие в Серия “А” в своята история.
Героят за домакините бе Давиде Диав, който реализира и двата гола в срещата. Той откри резултата още в 6-ата минута, когато се разписа с глава след центриране отдясно на Рицо.
В 80-ата минута Читадела организира бърза атака, Мончини бе изведен зад защитата, но вратарят Силвестри успя да излезе навреме и да избие топката. За негово съжаление обаче тя попадна в Диав, който от около 20 метра я прати в опразнената врата за 2:0.Така Читадела взе комфортна преднина в битката за елита, докато Верона ще има тежката задача да търси обрат на свой терен на 2 юни.
Ако Читадела все пак влезе в Серия “А”, това ще е сериозно постижение, имайки предвид, че тимът завърши на 7-ата позиция в редовния сезон и трябваше да мине през три плейофни битки, като досега елиминира Специя и Беневенто и сега е напът да откаже и Верона.