Септември удари Верея пред погледа на Хубчев (ВИДЕО)

0
septemvri vereq miroslav budinov veselin minev
Снимка: lap.bg

Септември победи като домакин Верея в последен мач от редовния сезон на Първа лига. На Националния стадион „Васил Левски“, столичани се наложиха с 2:0. Двубоят бе изгледан от националния селекционер Петър Хубчев.

Първото полувреме бе доста скучно, без почти никакви интересни ситуации. В последните му минути Венци Христов стрелят от дъгата пред наказателното поле, но Галев спаси.

Втората част започна ударно за Септември. Тилев центрира към Будинов, който от границата на вратарското поле с глава прати топката в мрежата за 1:0. Малко по-късно Галчев можеше да удвои, но ударът му мина над вратата. Верея отговори с далечен изстрел на Ндонг до дясната греда. В 71-ата минута столичани удвоиха аванса си. Тилев центрира в наказателното поле, топката стигна до Мартин Тошев. Последният пое на гърди, вратарят на Верея се намеси неубедително и Тошев чукна покрай него за 2:0. Галчев можеше да оформи класиката в резултата от фаул, но Наумов изби.