Левски на финал след нов бой по ЦСКА

0
vk levski vk cska
Снимка: lap.bg

Волейболистките на Левски се класираха за финал в първенството на НВЛ-жени. Представителките на „сините“ победиха като гости ЦСКА с 3:0 (25:14, 18:25, 26: 24, 26:24 ) в столичната зала „Васил Симов“ и с общ резултат 2:0 победи отстраниха вечния съперник по пътя към спора за титлата.

Червените стартираха неубедително, докато сините отбелязаха мощно начало и поведоха с 8:2. Колебанията в играта на домакините се задълбочиха, като те не можаха да се отърсят от тази ситуация. Треньорката Юлия Иванова потърси промяна в посрещане, като на игрището се появи Дарина Куманова, на мястото на Ивета Станчулова, но и това не помогна. Левски направи разгромна разлика и затвори гейма в соя полза.

През втората част армейките се стабилизира и показаха, че могат да направят обрат. Първото прекъсване дойде при точка в полза на домакините 8:7, а след силен сервис и отлична игра на блокада те поведоха с 15:9. Гостенките започнаха да грешат, а атаката им стана предвидима. Любка Дебърлиева потърси промяна с двойна смяна, като на игрището влязоха разпределителката Гергана Георгиева и нападателката Мария Йорданова. Домакините обаче бяха във възходяща си линия, преимуществото им се запази и те спечелиха гейма, а с това изравниха резултата 1:1.

Изключително равностоен и оспорван бе третия гейм, който бе ключов в мача. Волейболистките на Левски показаха характер, като надделяха в решителните минути. Страхотна психика показа Моника Кръстева, която в две поредни атаки не сгреши, а „сините“ затвориха гейма след отличните й изяви.

Четвъртата част започна равностойно и премина през обрати, напрежение и изпитание на психиката. Левскарките взеха аванс, но не го задържаха. Армейките успяха да стопят пасива си и дори поведоха с 21:20, При равенството 24:24 психиката на червените не издържа и те загубиха начален удар, като подари точка на съперника. Геймът бе затворен от успешна атака на Моника Кръстева, която отново бе беапелационна и „сините“ наложиха волята си. С това Левски спечелиха и мача, като продължава на финал в НВЛ-жени

ЦСКА: Диана Ненова, Ралина Дошкова, Силвия Кьосева, Ивета Станчулова, Борислава Съйкова, Мартина Хикова, Михаела Михайлова-либеро (Дарина Куманова)

Левски: Вангелия Рачковска, Мирослава Паскова, Деница Димитрова, Анелия Джондрова, Моника Кръстева, Кристина Гунчева и Кристиана Петрова – либето (Гергана Георгива, Мария Йорданова, Мария Петкова)