Септември София е обратно в Първа лига

0
chernomoretz septemvri sofiq (11)
-

Септември София е обратно в Първа лига, след като спечели с категоричното 3:0 при домакинството срещу вече изпаднали в Трета лига Черноморец Балчик, мача от последния кръг на сезона във Втора лига.

Домакините бяха много близо до това да поведат в резултата в 15-ата минута, когато Мартин Тошев стреля много опасно с глава, но топката се спря в напречната греда. Айкут Рамадан се опита да вкара при добавката, но Галин Григоров спаси.

Стефан Митев получи много добра възможност в 33-ата минута пред Димитър Шейтанов, но топката срещна гредата на вратата на Септември.

Септември София поведе с 1:0 в 60-ата минута. Жан-Пиер да Силва центрира в наказателното поле на Черноморец, където Йордан Йорданов се извиси над всички и прати топката в мрежата на Григоров.

Домакините направиха резултата 2:0 в 64-ата минута. В наказателното поле на Черноморец Балчик се получи разбъркване, при което Мартин Тошев се ориентира най-добре и вкара за 2:0.

Мартин Тошев вкара своя втори гол в мача в 70-ата минута, правейки резултата 3:0.

Така Септември завърши сезона на второ място с 65 точки и спечели директна промоция за Първа лига.

Черноморец Балчик изпада и ще играе в Трета лига.