Септември Симитли победи лидера Миньор Перник като гост (СНИМКИ)

-
-

Битката за първото място в Югозападната В група се завърза. Вторият в класирането Септември Симитли победи Миньор Перник като гост с 3:0. След редица жълти картони за двата отбора се стигна до нарушение в наказателното поле в на Миньор от страна на Антон Славчев. Дузпата бе реализирана от Борислав Хазуров, с което бе открит резултата в 29-ата минута. След гола на гостите бе хвърлена бомбичка по скамейката на Септември и феновете на домакините тръгнаха да нахлуват на терена. След прекъсване на играта , мачът бе подновен като до края на първото полувреме домакините от Перник пропуснаха няколко положения да изравнят резултата. Така се стигна до добавеното време на първата част, когато гостите вкараха втори гол. Автор на попадението бе Марио Топузов.

Второто полувреме започна с домакински натиск като след изпълнение на пряк свободен удар Даниел Гогов уцели греда. След грешка в средата на терена от капитана на Миньор Томислав Павлов се стигна до третия гол в 66-ата минута, който отново бе реализиран от нападателя Борислав Хазуров. До края на срещата нямаше опасни положения и пред двете врати. С тази  победа отборът на Симитли съкрати разликата с Миньор на 1 точка във временното класиране.