Септември (Сф) не успя да победи Янтра

0
Снимка: Спортист (Своге)

Отборът на Септември София записа равенство в третата си контролна среща от лятната предсезонна подготовка. Играчите на старши треньора Христо Арангелов надиграха Янтра Габрово, но завършиха при резултат 1:1.

Първата част мина изцяло под диктовката на „септемврийци“, като куп пропуски пред вратата, пазена от Петър Иванов направиха Асен Георгиев, Кристиян Пешов и Марио Илиевски. Резултатът бе открит в 32′ минута, когато Атанас Кабов проби от дясно и стреля по диагонал, за да отбележи за 1:0.

През втората част ситуацията не се промени и Септември отново бе по – добрия отбор на терена. Въпреки това, гостите от Габрово възстановиха равенството с гол на Венцислав Славов в 68′ минута. Домакините продължиха с пропуснатите възможности, като Марио Илиевски направи най – сериозния пропуск, след като стража на Янтра се сблъска със защитник, а младежкият национал на Северна Македония пропусна на празна врата.

Следващата контрола за столичани е срещу Берое в събота.

Стартов състав: Василев, Тодоров, Георгиев – капитан, Арсов, Ачков, Рамадан, Гаврилов, Пешов, Александров, Кабов, Илиевски