Англия полетя към финала след трудна победа над Дания (ВИДЕО)

-
-

Англия победи Дания с резултат 2:1 във втория полуфинал на Евро 2020. Възпитаниците на Гарет Саутгейт се добраха до финала и ще мерят сили за трофея срещу Италия на 11 юли. „Червения динамит“ от своя страна не можа да избухне, но даде всичко от себе си, на фона на всичко, което се случи със съотборника им Кристиан Ериксен.

Още в 6-ата минута Кейн пусна тънко подаване към Стърлинг в наказателното поле, което бе страхотна възможност, но англичанинът не можа да достигне до топката.

В 16-ата минута Брейтуейт стреля от границите на наказателното поле, но топката се отби в безопасност от защитник.

В 30-ата минута след изпълнение на свободен удар Микел Дамсгоор успя да накаже със силен удар Джордан Пикфорд и Дания поведе в резултата.

Автогол! В 39-ата минута след центриране по земя от страна на Англия Симон Кяер се хвърли на шпагат да пресече топката и я заби право в мрежата за 1:1.

Седемминути след началото на второто полувреме Каспер Долберг отправи силен шут към вратата на англичаните, но реферът отсъди засада.

В 55-ата минута Каспер Шмайхел направи страхотно спасяване, спирайки удар с глава на Хари Кейн.

75-ата минута играчите на Гарет Саутгейт имаха претенции за дузпа, но след преразглеждане с ВАР, реферът показа, че нарушение не е имало.

В самия край на редовното време играта се изнерви и главно се водеше в половината на датчаните. Стигна се и до продължения.

94-ата минута Кейн стигна до извеждащ пас в наказателното поле и стреля, но Шмайхел блесна с поредното добро спасяване.

В 105-ата минута Англия поведе в резултата. След отсъдена дузпа Хари Кейн се нагърби с изпълнението й и я пропусна, но добавката, която нанесе не можа да бъде спасена за 2:1.