Септември пречупи Беласица в дербито на Югозапад

0

Отборът на Септември Симитли победи с 3:1 Беласица Петрич в среща от 2-ия кръг на Югозападната трета лига. Срещата се игра на осветление и предложи много емоции. Това е първата среща за Септември за новия сезон, след като в първия кръг отборът от Симитли почиваше заради нечетния брой отбори. А Беласица все още няма победа в новия сезон.Гостите поведоха през първото полувреме с великолепен гол от фаул на Благой Наков. Две минути преди почивката Владимир Гогов изравни за домакините. А две минути след паузата Борислав Хазуров от дузпа даде преднина на Септември. Третото попадение реализира Марио Топузов, а малко преди края Благой Наков пропусна дузпа за Беласица. И двете дузпи бяха отсъдени от главния съдия Иво Андреев за игра с ръка.В третия кръг Беласица почива, а Септември гостува на Балкан в Ботевград.