Септември отнесе Левски при U18 и е на финал

0
septemvri u 18

Септември (София) до 18 години с треньори Андрей Андреев и Йордан Юруков се класира на финал за Купата на БФС след изключителна победа над Левски (София) с класическото 3:0 в полуфинал-реванш.

В първата среща септемврийци загубиха с 0:2, но днес като домакини стигнаха до обрата в крайния резултат и се класираха за финала, където очакват победителя от другата полуфинална двойка Ботев (Пловдив) – ЦСКА-София (0:1 в първия мач).

Победителят в турнира за Купата на БФС получава правото да представя България в Младежката Шампионска лига.

Още в 6-ата минута Александър Кавръков откри резултата в полза на Септември, след като получи хубаво центриране от десния фланг. В 39-ата минута септемврийци покачиха на 2:0 след точно изпълнена дузпа от Валентин Доцев.

Натискът на домакините до края на първото полувреме продължи и малко след второто попадение отново Доцев можеше да реализира, но този път вратарят на „сините“ Ивайло Крумов бе на мястото си.

В 65-ата минута Септември обърна крайния резултат от двата двубоя в своя полза след трети гол. След центриране отляво последва разбъркване и няколко отбивания на топката от защитници в синьо, но в крайна сметка Кристиян Добрев с плътен шут порази вратата на гостите за крайното 3:0.

В 80-ата минута Теодор Райков получи втори жълт и съответно червен картон.

В последните минути момчетата от Септември играха дисциплинирано в дефанзивен план и не допуснаха опасни положения пред вратата си.

СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ): 1.Александър Андреев, 3.Дарио Пашев, 15.Иван Савов, 19.Кристиян Димитров (88 – Христо Сталев), 13.Кубрат Йонашчъ, 10.Валентин Доцев (88 – Мирослав Боянов), 9.Александър Кавръков, 11.Андриян Лазаров, 5.Михаил Полендаков, 8.Петър Миленов, 4.Теодор Райков