Септември отнесе Ботев (Пд) при U17 в мач с 9 гола

0
levski slaviq 75
-
-

Отборите на Септември София при възрасти U17 и U15 записаха победа и равенство в предпоследният кръг от своите Елитни групи. Двата отбора гостуваха на Ботев Пловдив, като двубоите предложиха атакуващ футбол и много голове.

Играчите на Андрей Андреев, които вече станаха шампиони при 17 – годишните, победиха „канарчетата“ с резултат 6:3! На полувремето „септемврийци“ изоставаха с 2:3 след като на два пъти повеждаха в срещата чрез Теодор Андреев и Кирил Великов, но допуснаха три гола и обрат. През втората част Великов оформи своя хеттрик, като заби нови два гола във вратата на домакините. Мануел Белфиоре отбеляза за 5:3 след страхотен слалом между петима играчи в „жълто – черно“, а крайното 6:3 заформи Владимир Стефанов с глава, след центриране от корнер.

Септември U15, водени от Ясен Даскалов, завършиха при равен резултат 2:2. „Септемврийци“ изоставаха с 2 гола пасив, но попадения на Георги Нишков и Антонио Попов възстановиха равенството в срещата. Отборът на Септември се намира на 5-та позиция в Елитната група до 15 години, а в последният кръг ще се изправи срещу шампиона на възрастта – ЦСКА-София.