Съперникът на Лудогорец с издънка в Словения(ВИДЕО)

0
-
-

Въпреки отсъствието на капитана Янез Пишк, който преди дни премина в Домжале, отборът на Целие сътвори нови трудни моменти за шампиона на Словения Марибор и го победи с 2:1 в среща от 6-ия кръг на словенското първенство.
Марибор е съперник на Лудогорец в плейофите за влизане в груповата фаза на турнира Лига Европа и в предишния етап на турнира отпадна от Розенборг с две поражения с по 1:3.В местното първенство Марибор е едва на 6-а позиция след 6 кръга само с една победа, три равенства и вече две загуби, което събира 6 точки. Големият съперник Олимпия (Любляна) води с 13 и има мач по-малко.За Целие това е първа победа над Марибор от 2017-а година насам, но с нея събраха 9 точки и се придвижиха на 2-а позиция. Марибор не можеше да разчитапри гостуването си в Щирия на Алекс Пихлер и Александър Райчевич, а от пейката започнаха новият нападател Рок Кронаветер, Дино Хотич и бразилският ветеран Тавареш.И въпреки това Марибор имаше превес в играта и във владеенето на топката, но в края на първото полувреме Целие водеше с 1:0 с гола на Дарио Визингер, който се възползва от пас на влезлия Иван Божич. Божич, който се появи заради контузия още в 22-ата минута, отне топката от лежерния Шпиро Перичич и подаде на Визингер. В 26-ата и в 28-ата минута Божич имаше други две възможности да отбележи, но босненският вратар на Марибор Кенан Пирич се справи на ниво.Веднага след гола Марибор вдигна оборотите и имаше две добри възможности, при една от които Мартин Милец стреля, но вратарят Матияж Розман беше готов за това и спаси. При другата Лука Захович стреля в аут.
През второто полувреме Митя Лотрич и Руди Пожег Ванчаш размениха по един опаден удар във всяка от вратите, а за Марибор имаше шанс и пред Андрей Котник след час игра. Но в 67-ата минута гостите изравниха с попадение на Пожег Ванчаш, който овладя дълъг пас от Александру Крецу и преодоля вратаря на бившия си отбор за 1:1. В 84-ата минута обаче Шпиро Перичич, който беше виновен и за първия гол, сега си вкара автогол след центриране на Лотрич от фаул. Маркош Тавареш можеше да изравни в 90-ата минута, след като се освободи чудесно, но стреля в аут.

„Фатални грешки пратиха мача в много лоша посока. Особено през първото полувреме играхме много неправилно. Крилата бяха постоянно навътре и не ни дадоха никакво пространство. Противникът не ни изненада, защото не игра по никакъв по-различен начин от това, което ни предлага винаги- единоборства и търсят бързина в предни позиции. И както винаги са много концентрирани пред своята си врата, не допускат и минимално колебание, ако трябва да изчистят топката. Но трябва да сме наясно, че в такива периоди навлиза всеки един отбор.“Дали има резочарование в мене? Разочапрованието е в първия момент. След това започваш да мислиш за причините, защото този мач е вече в историята и трябва да вървим напред като се подобряваме, заяви след края на срещата опитният треньор на Марибор Дарко Милянич.

Състав на Марибор от мача с Целие: Кенан Пирич, Мартин Милец, Саша Ивкович, Шпиро Перичич, Митя Вилер, Александру Крецу, Блаж Върховец (81- Рок Кронаветер), Руди Пожег Ванчаш, Андрей Котник, Мартин Крамарич (70- Дино Хотич), Лука Захович (78- Маркош Тавареш).