Само Турицов от ЦСКА-София има загуба от Левски! Нито един „син“ няма положителен баланс в дербито

0
levski cska paulinio ivan turicov
-
-

В неделя ЦСКА-София и Левски излизат в очаквания с най-голям интерес футболен сблъсък у нас. „Тема Спорт“ публикува някои любопитни факти преди сблъсъка, базирани на сегашните състави на съперниците.

Единствено Иван Турицов от ЦСКА-София има загуба в дербито с Левски. Защитникът бе на терена на 24 февруари 2019 година, когато Левски спечели с 1:0. Тогава автогол си отбеляза колегата на Турицов в отбрана Стивън Перейра. Десният бек пък престоя на терена 90 минути и получи жълт картон. Мачът ще се запомни и с това, че съотборникът му Едвин Джеси бе изгонен още през първото полувреме.

Десният бек на ЦСКА-София е и играчът на армейците, участвал в най-много шампионатни дербита – 6.

Нито един футболист на ЦСКА-София няма отрицателен баланс в мачовете срещу Левски.

Халфът на армейците Амос Юга е единственият играч на ЦСКА-София, гонен в дербито. Това се случи на 18 декември миналата година, когато армейците спечелиха с 1:0. Попадението бе реализирано от Али Coy в 20-ата минута, а Юга получи червен картон в 74-ата.

Ирландският халф на ЦСКА-София Греъм Кери може да се похвали с гол в дербито – вкара от дузпа – разписа се при 3:3 на 20 юни 2020 година.

Другият играч на ЦСКА-София, реализирал в Мач №1 у нас, е Жорди Кайседо. Той вкара в последния двубой между двата тима – 2:0 на 25 април тази година.

Нито един футболист на Левски не може да се похвали с положителен баланс в дербито.

Николай Михайлов може да се похвали със спасена дузпа срещу ЦСКА-София. Той отрази изстрела от бялата точка на Тиаго Родригес на 18 декември 2020 г., но сините загубиха с 0:1.

Левият бек на Левски Иван Горанов е с най-много мачове в дербито от двата състава. Той има зад гърба си 10 сблъсъка с ЦСКА-София. Защитникът е и единственият играч на сините, който има повече от 1 победа срещу армейците – с 2 е. Другият от Левски с успех в дербито е Николай Михайлов.

Иван Горанов е и играчът с най-много голове в дербито – 2. Първото му попадение бе на 18 април 2018-а на ЦСКА-София – Левски 2:2. Тогава сините изоставаха с 0:2, Горанов намали, а след това Паулиньо изравни. Второто бе при 3:3 на 20 юни миналата година.

Нападателят на Левски Мартин Петков има 5 дербита, като в тях си е изкарал 4 жълти картона. Повече предупреждения има само Иван Горанов – 5, но защитникът е с 10 мача срещу ЦСКА-София.