Само Испания остана да защитава честта на Европа на Олимпийските игри в Токио

0
-
-

Испания остана единственият европейски отбор във футболния турнир на Олимпийски игри в Токио, след като Франция и Германия отпаднаха още в груповата фаза.

Испания завърши 1:1 срешу Аржентина в последния мач от груповата фаза и по този начин „албиселесте“ отпадна от надпреварата, тъй като завърши трети в групата. Египет спечели с 2:0 срещу Австралия и зае второто място в групата.

Франция загуби с 0:4 от Япония и „петлите“ са аут от турнира.

Ричарлисон вкара четвъртия и петия си гол в олимпийския футболен турнир за мъже в Токио и класира действащия шампион Бразилия за четвъртфиналите след успех над Саудитска Арабия с 3:1.

Матеус Куня откри резултата в 14-та минута за Селесао, преди Абдулеах Ал-Амри да възстанови паритета в 27-та. Саудитите удържаха до 76-та минута, когато Ричарлисон върна преднината на бразилците. В добавеното време на срещата нападателят на Евертън оформи и крайния резултат.

По този начин Бразилия завърши на първо място в група D със 7 точки. Втори е отборът на Кот д’Ивоар с 5, трети е Германия с 4, а Саудитска Арабия е с 0 точки.