Само едно равенство в последните 10 сблъсъка между „сини“ и „бели“

0
-
-

В последните 10 мача равносметката е 6 победи за Левски, едно равенство и 3 победи за Славия.

Haй-често получените резултати са: 1:0 – 24 пъти (8 за Славия и 16 за Левски), 2:0 – 21 пъти (5 за Славия и 16 за Левски), 2:1-16 пъти (7 за белите и 9 за сините), 0:0 и 1:1-14 пъти, 2:2-13 пъти, 0:0-12 пъти, 3:0 – 10 пъти (10 за Левски), 3:1-8 пъти (3 за белите и 5 за сините), пише „Тема спорт“

За сините най-резултатен е бил Г. Аспарухов-Гунди с 11 гола. Следват: 8 – Д. Йорданов-Кукуша, Ал. Костов и П. Панов, 7- Хр. Йовов и 6 – Н. Сираков.

Най-много голове за Славия са отбелязали: 9 – Д. Ташков-Мирко и Ч. Цветков-Чаво.

За Славия са отсъдени 10 дузпи, от които 8 са реализирани. За Левски са отсъдени 31 дузпи, като са вкарани 24.

Голове и за двата отбора са отбелязали П. Александров, Стан. Стоилов и М. Кушев.

Хеттрик за Левски са постигнали Г. Аспарухов (2 пъти), Д. Йорданов, Ян. Кирилов, П. Александров, Г. Чиликов и С. Бардон. Хеттрик за Славия са реализирали Д. Ташков, Т. Праматаров и Ж. Манзоро.

През първите полувремена са отбелязани 174 гола, а през вторите полувремена са реализирани 211 гола.

През новия век двата отбора са играли в 1-ия кръг помежду си 2 пъти, като Левски има 2 победи у дома: през 2004 година с 3:0 и през 2011 година с 1:0.

През юли двата тима са играли за първенство 2 мача, като през 1965 година двубоят завършва 2:2, а през 2020 година белите биха с 2:1.

На 24 число от месеца двата отбора са играли 6 пъти, като сините имат 5 победи и един двубой е завършил наравно.