С куп играчи от първия отбор ЦСКА 1948 II обърна Черноморец (Балчик)

0
Снимка: facebook.com/fcCSKA48

Дублиращият отбор на ЦСКА 1948 победи Черноморец (Балчик) в мач от VIII кръг на Втора лига. На стадион „Царско село“ „армейците се наложиха с 2:1. Главният съдия на двубоя Кристина Георгиева направи дебют в професионалния футбол.

В състава на „червените“ личаха доста имена от първия отбор – Емил Ценов, Антонио Вутов, Стоян Стоичков, Пиер Нгуинда, Райън Бидунга и Георги Русев.

Черноморец поведе в 17-ата минута с гол на Джонатан Н’Сонде. В 34-ата минута ЦСКА 1948 изравни след солова акция на Георги Русев, завършила с точен изстрел от наказателното поле. В 44-ата минута „армейците“ осъществиха пълен обрат. Райън Бидунга центрира в наказателното поле, където Георги Русев засече с глава за 2:1.

В началото на второто полувреме гол на Валентин Йосков бе отменен заради засада.

В 75-ата минута Райън Бидунга удари съперник без топка и получи директен червен картон.

С днешния успех дубълът на ЦСКА 1948 събра 11 точки. Черноморец пък остава с 4.