Болярите съсипаха Локомотив в София

0
etarvt

Етър победи Локомотив (София) и записа първа победа в първенството. Болярите бяха по-бързи и находчиви и заслужено взеха трите точки. В последните минути гостите играха с човек по-малко, след като Плавен Димов получи червен картон.

В самото начало на срещата Етър можеше да застраши противниковата врата. Мартин Тошев получи в наказателното поле, преодоля Диме Димов, но изстрелът му беше неточен.

Малко след това удар с глава на Мартин Моран не затрудни Александър Любенов.

Така се стигна до 7-ата минута, когато домакините поведоха с прекрасен гол на Симеон Мечев. Бившият играч на Берое получи от Фелипе Райън нагласи си топката на левия крак и я запрати неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата. Мартин Величков нямаше шанс да се намеси.

В 12-ата минута Пламен Димов засече с глава центриране от фал. Любенов улови без особени затруднения.

В ответната атака Карлос Франса се справи със съпротивата на Валери Христов и от аутлинията потърси свой съотборник. Райън се размина с топката, която стигна до Калоян Кръстев. Неговият удар обаче беше отразен от Величков.

В средата на първото полувреме Етър изравни резултата с нов страхотен гол. Кольо Станев проби отдясно и прати превъзходно центриране. Капитанът на гостите Крум Стоянов беше изпуснат. С мощен шут от въздуха той не остави шансове на Любенов.

В 26-ата минута Етър можеше да стигне до пълен обрат в резултата. Мартин Тошев беше намерен на далечната греда. Той засече от воле, но на сантиметри покрай левия страничен стълб.

В 38-ата минута Ивайло Найденов качи топката на главата на Калоян Кръстев, чийто удар с глава премина заплашително покрай вратата.

В последната минута на първото полувреме „болярите“ стигнаха до пълния обрат в резултата. Мартин Тошев и Кольо Станев комбинираха в наказателното поле. Вторият се оказа в стрелкова позиция. Неговият удар се отби от задните части на Диме Димов. Топката обаче се върна във владение на Кольо Станев и този път той беше безпощаден – 2:1 в полза на гостите.

Неприятните събития за Локо София продължиха след почивката. В 52-рата минута столичните „железничари“ инкасираха трети гол. Любенов не се справи добре с центриране от корнер. Топката попадна в Мартин Моран. Неговият удар не беше изобщо добър, но Мартин Николов се ориентира най-бързо и вкара.

В 66-ата минута Мечев пробва удар от дистанция. Този път не му се получи, както при първия гол.

Три минути по-късно се стигна до грозни сцени, бой и червен картон. Красимир Милошев и Валери Христов бяха в основата на спречкването. Двамата имаха най-дейно участие, като си размениха няколко думи и опряха главите си една в друга. Намеси се Пламен Димов, който хвана за гушата Милошев. За това свое действие Кристиян Колев му показа директен червен картон. На Милошев и Христов им се размина с жълт картон.

Четири минути преди изтичането на редовното време Галин Минков беше изведен зад защитата на Етър. Той опита да комбинира със свой съотборник, но вратарят внимаваше и улови.

В 1-вата минута от добавеното време Валентин Николов стреля от дистанция, а Мартин Величков отрази. Топката стигна до Карлос Франса. Неговият удар се озова в ръцете на вратаря на гостите, който направи много силен мач.