Ростов продължава с победите и без Попето(ВИДЕО)

0

Отборите на Ростов и Рубин изиграха един от най-интересните мачове от 7-ия кръг в руското първенство. Ивелин Попов не взе участие в двубоя заради травма, но неговият тим измъкна победата с 2:1 и с актив от 14 точки води в класирането, заедно с Локомотив (Москва), Зенит, Спартак (Москва) и Краснодар.
Евгений Марков в 15-ата минута изведе Рубин напред, но в 29-ата Елдор Шомуродов изравни с петия си гол от старта на кампанията. Успеха на домакините донесе Александър Саплинов в 87-ата минута.
Привлеченият от Динамо (Москва) Марков рядко се ползва с доверието на Курбан Бердиев, но днес получи шанс да започне от първата минута и не разочарова. След четвърт час игра той получи подаване от Вячеслав Подберьозкин и порази вратата, пазена от Егор Бабурин.Домакините веднага взеха инициативата и сравнително бързо се върнаха в мача. В 29-ата минута Шомуродов се озова на добра позиция и вкара за 1:1, като затвърди впечатленията, че през този сезон ще бъде основният реализатор в тима на Валерий Карпин.След почивката Ростов повече търсеше победата, докато Рубин предпочете да брани едната точка. В 87-ата минута Саплинов изскочи зад гърба на защитата и преодоля Юрий Дюпин. Останаха сериозни съмнения за засада, но в този мач нямаше ВАР и попадението беше зачетено.В следващия кръг Ростов ще гостува на Локомотив (Москва), а Рубин ще приеме новака Сочи.