Депутат се омаза здраво! Без победител, след скандален червен картон за Славия и безумно отменен гол на Лудогорец (ВИДЕО)

0
-
-

Лудогорец и Славия не излъчиха победител в мач от VII кръг на efbet Лига. На стадион „Лудогорец Арена“, „орлите“ стигнаха само до точка, след 0:0.

Шампионите играха цяло второ полувреме с човек повече, след като главният съдия Стефан Апостолов показа безумен червен картон на Антонис Стергиакис. Вратарят излезе извън наказателното си поле и изби с крак топката, но реферът незнайно как прецени, че това е станало с ръка. В 79-ата минута пък кристално чист гол на Лудогорец бе отменен заради несъществуваща засада на Вандерсон.

В 21-ата минута Битон изведе Лукоки сам срещу Стергиакис. Крилото пък от своя страна пусна към Шверчок. Нападателят обаче направи страхотен пропуска, като от непосредствена близост не успя да улучи празната врата.

В 24-ата минута Чунчуков засече с глава центриране от корнер, но топката премина до дясната греда.

120 секунди по-късно Гамаков изпълни чудесно фаул, Ренан докосна топката, която се отби в напречната греда. При добавката пък Йомов направи чудовищен пропуска, като от 3-4 метра стреля над празната врата.

В 28-ата минута защитник на Славия изби пред голлинията удар на Лукоки.

В 44-ата минута и Лукоки направи фрапантен пропуск. Той бе изведен сам срещу Стергиакис, но не успя да го преодолее, като вратарят успя да отклони топката с крак, след като бе излязъл извън наказателното си поле. Изумително обаче, съдията-депутат Стефан Апостолов, подведен и от своя помощник, реши че „белият“ страж е играл с ръка и му вдигна директен червен картон.

В 72-ата минута Вандерсон проби отляво и стреля, но Петков изби.

В 79-ата минута Лудогорец стигна до гол. Битон центрира, топката бе отклонена от играча на Славия – Давид Хуманес и стигна на задната греда до Вандерсон, който я прати в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради абсолютно несъществуваща засада. Вандерсон пък бе толкова убеден, че е вкарал редовен гол, че отиде към трибуните, където се разцелува с нежната си половинка. Секунди по-късно обаче радостта му бе помрачена, след като разбра съдийското решение.

В 85-ата минута Славия можеше да стигне до трите точки. Удар на Велковски обаче профуча на сантиметри до лявата греда.