Росен Кирилов започна с победа начело на Ботев Враца (ВИДЕО)

0
Снимка: facebook.com/BotevVratzaOfficial

Ботев Враца победи с 5:2 в първата си лятна проверка Янтра Габрово.

В 36-ата минута Сантяго Монтоя бе намерен в наказателното поле, направи два финта и технично вкара топката в мрежата на Янтра.

Само няколко минути по-късно Виктор Василев се пребори за топката по десния фланг, центрира опасно, но защитник на втородивизионния тим изби преди топката да стигне до Джонатан Бентеке.

В 45-ата минута все пак падна второто попадение. Аюб Тазути с едно докосване изведе Джонатан Бентеке, който прехвърли технично вратаря и отбеляза второто попадение в срещата.

Мачът се отвори още през втората част. Двамата треньори направиха доста смени, а в рамките на две минути Ботев вкара две попадения.

В 53-ата минута Браян Переа получи чудесен пас и излезе сам срещу вратаря на Янтра, който успя да избие топката. Тя попадна у Жан-Пиер Да Силва, който стреля, но защитник изби от голлинията.

След две минути игра Стефан Гаврилов отправи хубав далечен удар и свари неподготвен вратаря на гостите за 3:0.

След още 60 секунди игра се разписа и Даниел Генов, който се пребори за топката в наказателното поле на Янтра.

Последваха минути, в които футболистите от Габрово намалиха изоставането благодарение на две дузпи, които реферът Васимир Ел-Хатиб отсъди. Петър Казаков и Иван Василев в бяха точни за 4:2.

В 75-ата минута намиращият се на проби Жан-Пиер Да Силва бе съборен в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Даниел Генов стреля в десния стълб, но Пламен Спасов добави за 5:2.

До края на мача и двата създадоха няколко интересни ситуации, но до нов гол не се стигна.