Родният елит приключи: ЦСКА-София би Берое, а ЦСКА 1948 – Лудогорец! Арда и Локо с 6-голово равенство (ВИДЕО)

0
Снимка: ЦСКА 1948
-
-

Родният футболен елит приключи с 3 двубоя, които се изиграха по едно и също време: ЦСКА-София – Берое, Арда – Локомотив (Пд) и ЦСКА 1948 – Лудогорец.

До края на сезона остава да се изиграят единствено два баража. За влизане/оставане в Първа лига ще спорят Ботев (Вр) и Септември (Сф). За Лига на конференциите пък един срещу друг ще застанат Арда и Черно море.

ЦСКА-СофияБерое 2:0

Преди началото на двубоя, капитанът на ЦСКА-София – Петър Занев – получи почетен плакет от изпълнителния директор на клуба Пламен Марков. Той бе заради това, че днес защитникът изигра последния си мач с червената фланелка.

ЦСКА-София поведе след по-малко от 240 секунди игра. Тиаго центрира остро от фал. Жорди Кайседо опита да засече с глава на границата на вратарското поле. Той не успя да стори това, но пък заблуди стража на гостите и топката спря в мрежата му за 1:0.

В 13-ата минута Берое можеше да изравни. Ударът на Ибрахима Конте по диагонала обаче срещна дясната греда.

ЦСКА-София удвои аванса си само 180 секунди след началото на втората част. Тиаго реализира много красив гол, като с удар от дъгата пред наказателното поле намери горния ляв ъгъл на вратата за 2:0.

Около 80-ата минута на мача, над стадиона се изля проливен дъжд, преминал в градушка. Това принуди главния съдия Владимир Вълков да прекрати за кратко срещата.

Арда – Локомотив (Пд) 3:3

Спас Делев изведе Арда напред в резултата след по-малко от 240 секунди игра. С прецизен изстрел националът намери долния десен ъгъл на вратата за 1:0.

Локомотив отговори бързо и изравни в 13-ата минута. С удар с глава младокът Александър Колев реализира първия си гол в елита за 1:1.

В 43-ата минута Арда отново излезе напред в резултата. Спас Делев се разходи в наказателното поле между Масоеро и Малембана, след което с майсторски удар направи 2:1.

В 49-ата минута Арда увеличи преднината си. Деян Лозев центрира в наказателното поле, където Тонислав Йорданов засече с глава за 3:1.

В 64-ата минута Локомотив стигна до второ попадение. Бирсент Карагарен намери Димитър Илиев, чийто шут се отби в крака на Деян Лозев и пак попадна на у него. Този път капитанът на Локомотив бе безпощаден за 3:2.

Минутка преди края на редовното време пък „смърфовете“ стигнаха до равенство. Точен за 3:3 бе синът на спортния директор Георги Иванов-Гонзо – Александър Иванов.

ЦСКА 1948Лудогорец 3:1

ЦСКА 1948 поведе след по-малко от 120 секунди игра. Александър Александров центрира отдясно, а намери Ивайло Чочев засече неспасяемо с глава за 1:0.

Четвърт час след началото на мача, ЦСКА 1948 удвои аванса си с много красив гол. Галин Иванов с много прецизен удар пред наказателното поле намери горния левия ъгъл на вратата за 2:0.

74-ата минута Лудогорец върна едно попадение. Клаудиу Кешеру, след центриране от корнер и удар отблизо, направи 2:1.

ЦСКА 1948 отговори бързо и в 80-ата минута възстанови аванса си от 2 попадения. Точен за 3:1 бе Галин Иванов.