Майко мила! Септември вкара 6 на ЦСКА-София и ще играе в Шампионска лига

0
-
-

Септември U18 триумфира с Купата на БФС след като разгроми ЦСКА-София във финала. „Септемврийци“ се наложиха над „червените“ с 6:2 на стадион „Славия“. По този начин възпитаниците на Иван Гешев си осигуриха участие в Младежката Шампионска лига. Финалът предложи много зрелищни моменти, а успехът за Септември можеше да бъде още по-изразителен.

ЦСКА-София успя да поведе в 3-ата минута чрез Марк-Емилио Папазов.

Пет минути по-късно Септември получи право да изпълни дузпа след нарушение срещу Мартин Стойчев. Иван Аврамов застана зад бялата точка, но вратарят на „червените“ Ивайло Илиев спаси.

В 14-ата минута Аврамов все пак успя да вкара с премерен удар за 1:1.

В 28-ата минута, „септемврийци“ реализираха пълен обрат след като Мартин Стойчев пусна страхотен, успореден пас към Симеон Александров, който вкара за 2:1.

Три минути по-късно капитанът Панайот Пасков вкара за 3:1 след центриране от корнер, давайки солидна преднина за Септември на почивката.

През втората част тимът на Иван Гешев изцяло доминираше на терена В В 56-ата минута Мартин Стойчев се възползва от асистенция на Симеон Александров за 4:1.

Минута по-късно ЦСКА-София върна едно попадение чрез Александър Бучков.

В 60-ата минута Симеон Александров организира отлична атака, завършила с пас към Иван Аврамов, който бе точен за 5:2

Три минути преди края на редовното време, Септември отново получи право да изпълни дузпа за нарушение срещу Аврамов. Панайот Пасков оформи крайното 6:2.

Така Септември триумфира с Купата на БФС и през новия сезон ще играе в Младежката Шампионска лига.