0
psg real
-
-

Реал (Мадрид) се класира на 1/4-финалите на Шампионска лига. Воденият от Зинедин Зидан отбор победи Пари Сен Жермен и като гост, след като в Испания се бе наложил с 3:1. Днешният двубой на „Парк де Пренс“ завърши при 2:1 за гостите, които с общ резултат 5:2 вече чакат жребия за следващата фаза на надпреварата.

В 10-ата минута Асенсио центрира отляво, топката рикошира опасно за вратаря, но все пак Алфонс Ареола успя да улови на голлиния. В 17-ата минута Роналдо се строполи в наказателното поле, искайки дузпа, каквато обаче правилно не бе отсъдена. Почти веднага след това Карвахал центрира отдясно, Рамос засече към далечния ъгъл, но Ареола с чудесен рефлекс изби. В 38-ата минута Бензема остана сам срещу вратаря и опита да прокара топката между краката на Ареола. Кълбото обаче рикошира в крака на стража и излезе в корнер.

В началото на втората част феновете на ПСЖ запалиха множество факли, което принуди главният арбитър да прекъсне за кратко мача. Последва размяна на по едно положение. В 49-ата пред Тиаго Мота бе намерен в отлична позиция, но ударът му мина много високо над вратата. В ответната атака Марсело центрира, Кристиано Роналдо стреля опасно с глава, но до гредата.

В 51-ата минута Реал да поведе. Дани Алвес сгреши в половината на гостите. Асенсио отне топката нахлу необезпокояван в наказателното поле и намери Васкес. Последният центрира чудесно към Кристиано Роналдо, който от непосредствена близост с глава порази целта за 0:1.

След попадението французите натиснаха своя съперник. Устремът им обаче бе посечен в 66-ата минута. Марко Верати си изпроси изключително глупав втори жълт картон. Знаейки, че вече има едно официално предупреждение, той се нахвърли с гневни реплики върху съдията. Последният пък веднага му показа втори жълт и съответно червен картон.

Минутка по-късно Бензема намери в наказателното поле Асенсио, чийто удар попадна в дясната греда.

В 71-ата минута ПСЖ изравни. След центриране от корнер, Тиаго Силва с глава свали към Пасторе. Ударът на последния срещна Каземиро, от който топката рикошира в Едисон Кавани и влетя в мрежата за 1:1.

В 80-ата минута Реал отново поведе. Рабио не успя да изчисти добре и топката попадна в краката на Каземиро. Ударът на последния рикошира в Маркиньос, топката излъга вратаря и влетя в мрежата му за 1:2.

В 82-ата минута Роналдо намери в наказателното поле Васкес, който от движение нацели дясната греда.