Англичаните без проблеми на 1/4-финал

0
liverpool porto
Снимка: Reuters

Ливърпул безпроблемно се класира за 1/4-финалите на Шампионска лига. Англичаните завършиха 0:0 на „Анфийлд“ с Порто в мач-реванш. В първия двубой, обаче те разгромиха съперника си като гост с 5:0 и днешната среща на практика бе протоколна.

Първата опасност в мача бе в 18-ата минута. Мане обаче пропусна да открие резултата, стреляйки в аут. В 31-ата минута Милнър намери Мане, който отправи опасен удар, но топката срещна напречната греда. В 35-ата минута пък самият Милнър можеше да открие резултата, но с глава стреля над вратата.

В началото на втората част Милнър стреля опасно, но встрани от вратата. Уорис пък преодоля Джо Гомес и стреля, но Кариус спаси. Четвърт час преди края Салах подаде към Милнър, чийто удар с глава бе спасен от Касийяс.