Поморие с първа победа за сезона

0

Отборът на Поморие записа първа победа във Втора пофесионална лига. Днес момчетата водени от Малин Орачев се наложиха над Локомотив (София) с 2:0 като домакини пред близо 1200 зрители. Попаденията за поморийци бяха дело на Казаков и Шерденов. До момента поморийци имаха в актива си 2 точки след 2 равни мача и 2 загуби.

Гостите от София бяха подкрепяни от агитка наброяваща 30 човека. Дебют за отбора воден от Малин Орачев направи Станислав Жеков – Тачо. 36-годишният централен защитник поддържаше форма с Локомотив (Бургас), а през миналия сезон беше капитан на Нефтохимик в „Б“ група. В отбора на Поморие личеше името и на Майкъл Тевия, който е бивш играч на Левски, Любимец и Черноморец.

Отборът на Поморие започна по-активно срещата и в 23-ата минута можеха вече да водят с 1:0. Лозев центрира към непокрития в наказателното поле Казаков, който оставен сам на метър пред вратата не успя да намери целта. Минута по-късно Антон Иванов не успя да се възползва след разбъркване в наказателното поле.

В 29-ата минута Християн Казаков даде преднина на Поморие. Танев изпълни пряк-свободен удар, Казаков намери топката с глава и я прати в мрежата на вратата пазена от Любенов.

В 64-ата минута Ахмед Ахмедов беше изведен, преодоля защитата на гостите, залъга вратаря, но не успя да вкара втори гол за своя тим в срещата.

В 72-ата минута Даниел Стоянов изведе Антон Иванов, който беше повален в наказателното поле и главният рефер отсъди 11-метров наказателен удар. От бялата точка удара на Ахмедов беше спасен.

Най-доброто положение за Локомотив дойде в 77-ата минута. Димитър Георгиев се откъсна от защитата и стреля, но ударът му попадна право в стража Тодоров.

В 81-ата минута Илиян Шерденов оформи крайното 2:0 и донесе първа победа на Поморие за сезона.

Състав на Поморие: Д.Тодоров, А.Иванов – капитан  (75′ Г.Петков), С.Жеков, Б.Расим, Д.Лозев, К.Георгиев (50′ И.Шерденов), М.Тевия, М.Василев, М.Танев (69′ Д.Стоянов), А.Ахмедов, Х.Казаков

Резерви: Д.Илиев, Г.Петков, Д.Стоянов, И.Колев, И.Шерденов, М.Коев, С.Стаматов

Състав на Локомотив: А.Любенов, В.Вакадинов (82′ В.Комитски), Е.Виячки, А.Горанов, Б.Христов, В.Мисяк , Д.Пеев – капитан, Д.Георгиев, З.Бонев (70′ Й.Ризов), К. Ангелов (45′ К.Бонев), Д.Пидев

Резерви: Ц.Витков, С.Паскалев, К.Бонев, Й.Ризов, Г.Пунев, В.Комитски, К.Николов

Жълти картони: Б.Расим, Ст.Жеков, Д.Тодоров (Поморие); В.Мисяк (Локомотив)