Дунав посече ЦСКА-София и си върна първото място (ВИДЕО)

0

Дунав (Русе) победи ЦСКА-София, в мач от VI кръг на Първа професионална лига. „Драконите“ се наложиха с 2:0 пред около 5 хиляди свои привърженици, акостирали на „Лудогорец арена“. Със спечелените 3 точки Дунав си върна лидерството във временното класиране, измествайки от първото място Левски.

Двубоят започна равностойно, без сериозни опасности и пред двете врати. Чак в 24-ата минута се наложи на Луков да се намесва, след изстрел на Кулма. В 31-ата минута, при първата си по-опасна ситуация, Дунав успя да поведе. След центриране в наказателното поле, Васил Шопов надскочи Чорбаджийски и с глава прати топката в мрежата на Луков. Гостите можеха светкавично да възстановят равенството. Густаво Кулма обаче, от непосредствена близост и на празна врата нацели дясната греда. В 33-ата минута Дунав удвои аванса си. Антон Огнянов отбеляза гол – шедьовър, след като от над 20 метра прати топката в горния ляв ъгъл на Китанов. След попадението „армейците“ натиснаха своя съперник, но така и не успяха да върнат поне един гол.

В самото начало на втората част ЦСКА-София можеше да отбележи, но изстрел на Кулма среща гредата. Въпреки че столичани търсиха с всички сили попадние, те успяха да затруднят Луков чак в 81-ата минута. След центриране от корнер, Чорбаджийски засече под напречната греда, но вратарят на домакините спаси с блестящ рефлекс.

Състав на Дунав: 1. Мартин Луков, 66. Искандар Джалилов, 22. Михаил Милчев, 4. Петър Патев, 28. Атанас Атанасов, 11. Диян Димов, 8. Ивайло Раденцов (66′ – 91. Нуриддин Давронов), 94. Юлиян Ненов (83′- 7. Николай Колев), 18. Антон Огнянов, 10. Васил Шопов (74′ – 12. Светослав Читаков), 9 Мирослав Будинов

Състав на ЦСКА-София: 12. Георги Китанов, 11. Станислав Манолев, 4. Божидар Чорбаджийски, 5. Рафаел Перез, 3. Антон Недялков, 15. Кристиян Малинов (71′ – 6. Рафаел Силва), 8. Борис Галчев (55′ – 21. Руи Педро), 19. Кирил Десподов (45′ – 25. Уилмар Джордан), 10. Арсенио Нунеш, 17. Давид Шимао, 26. Густаво Кулма

ж.к.: Луков, Атанасов, Будинов (Д); Чорбаджийски, Перез, Малинов, Арсенио (Ц)

Снимка: sportal.bg