Поморие прекърши Кариана за важна победа

0
pomorie kariana
-
-

Поморие победи с 1:0 Кариана в среща от 15-ия кръг на родната ни Втора лига. Възпитаниците на Радослав Боянов спечелиха важна победа у дома, като много повече търсеха успеха от съперника си.

Домакините имаха сериозни претенции към главния арбитър още в 4-ата минута. Живко Петков засече с глава центриране в наказателното поле, но защитник на Кариана спря топката с ръка. Калоян Кирилов обаче не посочи бялата точка.

Последваха силни минути на гостите, които пропуснаха 3 страхотни положения. Ивелин Илиев остана сам срещу вратаря, но стреля до дясната греда. Удар на Цветомир Тодоров пък премина до сглобката. Най-чистата ситуация бе в 17-ата минута. След избита от Теменлиев топката, тя попадна у Ивелин Илиев, който обаче от непосредствена близост шутира над опразнената врата.Морският тим пък можеше да поведе в 28-ата минута. Удар на Кижев обаче бе избит от защитник на гостите пред голлинията.
През второто полувреме домакините натиснаха много здраво и сред 64 минути игра Михаел Орачев отблизо вкара единствения гол в мача. След центриране от ъглов удар Казаков продължи топката с глава и отблизо Орачев нямаше как да сбърка. До края на срещата на два пъти Живко Петков и Бекир Расим не успяха да вкарат втори гол и резултата остана непроменен.