0
DSC05780 696x522
-
-

Отборът на Марица победи с 2:1 Созопол в дерби срещата от 16-ия кръг на Югоизточната трета лига. Гостите от Созопол обаче играха почти 90 минути с човек по-малко. Главният съдия Васимир Ел Хатиб вдигна директен червен картон на вратаря Свилен Нотев, за професионален фаул. Гостите обаче имаха претенции за картона, тъй като и нападателя на Марица преигра в ситуацията. Минута по-късно неостаряващият Тодор Тимонов откри резултата. А в 43-тата минута,отново след статично положение Христо Янчев вкара и втори гол за домакините. Въпреки че бяха с човек по-малко, футболистите на Созопол търсеха попадение и обрат, но едва в първата минута на добавеното време Станимир Баев от дузпа оформи и крайния резултат. Тя бе отсъдена за нарушение срещу Юли Шекеров. Това бе и първа загуба за отбора от морския град от началото на септември. В следващия кръг в Созопол гостува Хасково 1957.