0
DSC 6330
-
-

Отборът на Поморие победи с 2:1 на стадиона в Каблешково Черноморец 1919 в последната предсезонна контрола преди началото на футболната пролет в родния ни футбол. Преди почивката двата отбора удариха по една греда. Слави Шопов направи това за Черноморец в първите минути, а в 35-тата Борис Тютюков удари греда за Поморие. В следващата атака Живко Петков засече центриране отдясно и откри резултата. Десет минути след началото на второто полувреме Милен Танев пропусна сам срещу вратаря, но в 67-та минута  той се реваншира за пропуска си и направи 2:0 за Поморие с удар от границата на наказателното поле. Последваха два фрапиращи пропуска на Петър Колев за Черноморец, но 9 минути преди края все пак при едно разбъркване той се разписа и оформи крайното 2:1. На стадиона в Каблешково бяха кметът на Поморие Иван Алексиев, президентът на Черноморец Костадин Марков и новоназначеният административен директор на акулите Калоян Панайотов.