0
pomorie balgarovo 3
-
-

Поморие продължава безгрешния си ход към Трета лига. В мач от Х кръг на „А“ Областна група – Бургас, морският тим се наложи с категоричното 4:0 като домакин на Българово. По този начин той продължава да безапелационен лидер с пълен актив от 24 точки – 8 победи от 8 изиграни мача. Двубоят бе излъчен на живо от KotaSport TV.

Поморие поведе още в 11-ата минута. След центриране отдясно, Живко Илиев засече с глава за 1:0.

Поморие удвои аванса си само 180 секунди след началото на втората част. Футболист на гостите опита да изчисти, но вместо това прати топката в собствената си врата за 2:0.

След час игра гостите останаха с човек по-малко, след като техен футболист получи втори жълт и съответно червен картон.

В 70-ата минута Поморие оформи класиката в резултата. Емил Гетов бе точен от фал за 3:0.

7 минути по-късно поморийци реализираха и четвърто попадение. Отлично проведена контра бе завършена от Димитър Филипов за 4:0.