Новият Спортист с нова победа, би Градешница в мач с 12 гола

0
sportist i gradeshnitsa
-
-

Отборите на Спортист 1959 и Градешница направиха невероятно футболно шоу за радост на 50та зрители дошли на стадиона в Падеш. Мачът премина в коректна атмосфера с голям респект между играчи, съдии и публика. От първата минута двата отбора се хвърлиха да се надиграват, като следваха опасни атаки и в двете посоки. Отбелязани бяха общо 12 гола, много пропуска пред вратите, както и блестящи изяви на двамата вратари.

Спортист заслужи победата, след като на почивката водеше само с 2:0. Резултатът откри Георги Дончев, един добави намиращия се във отлична форма Добри Мавродиев. Второто полувреме се изсипа „дъжд от голове“, нападателя Георги Дончев оформи своя първи хеттрик за отбора. Силни изяви от голмайстора Тодор Кръстев. Бързоногото крилото вкара два, единият след брилянтно изпълнен пряк свободен удар и заформи сметката на 14 попадения от началото на сезона. След няколко мача без попадение, капитанът Веско Стойков добави 2 гола в своя актив и подари пореден чифт бутонки на младия Бойко Андонов.

Треньорът на мъжете Георги Иванов имаше куп кадрови проблеми през седмицата, само 11 налични играча. Щабът на отбора отново повика двама юноши на Спортист 1959 от формацията до 15 години. Цял мач записа Влади Радойчев ,който е само на 14 години.Дебют при мъжете направи, младата надежда Андрей Гутев . Роденият през 2009-та година халф се включи през второто полувреме. Това бе седмата поредна победа на отбора.

Гостите от Градешница бяха догонващи през цялото време, не се предадоха, като отбелязаха цели 4-ри попадения. Хеттрик направи най-добрия им играч Ангел Димков, а украшението на двубоя дойде ог Симеон Милчев при резултат 8:3. Нападателя на Градешница бе аплодиран от падешката публика, след като отбеляза рядко красив, неспасяем гол от дистанция, като заби топката в горния десен ъгъл на вратаря Велев и оформи крайното- 8:4.

В края на мача двата отбора благодариха на съдийска бригада с делегат Кирил Манов-Ломбардо и на главния рефер Костадин Тановчев.