radoslav conev
Снимка: fcarda.bg
-
-

Арда победи Локомотив (Пд) в мач от ХХ кръг на efbet Лига. На стадиона в Кърджали воденият от Александър Тунчев тим се наложи със смазващото 5:0. Успехът можеше да бъде и много по-изразителен, ако не бяха няколко блестящи изяви на вратаря на „смърфовете“ – Динко Хоркаш. Над всички в срещата бяха новите попълнения на тима от Кърджали – Абубакар Тунгара, Преслав Боруков и Радослав Цонев.

В 8-ата минута Тилев центрира отляво. Преслав Боруков протегна крак и засече от 7-8, но слабо и право във вратаря.

В 14-ата минута Петър Витанов стреля мощно от дъгата на наказателното поле. Господинов обаче демонстрира отличен рефлекс, избивайки в корнер.

120 секунди по-късно Арда по чудо не поведе. Футболист на домакините свали с глава центриране от корнер. Преслав Боруков шутира на метър пред голлинията, от която обаче застаналият там Джовани Трупе изби, предотвратявайки сигурен гол.

Арда поведе в 26-ата минута. Иван Тилев центрира от корнер. Умар Сако пък от вратарското поле засече с малко късмет с бедрото си за 1:0.

5 минути след това Абубакар Тунгара напредна мощно отдясно, след което даде прострелен успореден пас. Иван Тилев засече от ъгъла на вратарското поле, но Хоркаш показа класа и изби. Добавката на Цонев пък бе доста неточна.

В 35-ата минута Боруков намери отлично в наказателното поле Светослав Ковачев. Последният си поведе шутира силно от 8-9 метра, насочвайки в горния ляв ъгъл. Хоркаш обаче с невероятна намеса успя да избие в корнер. След неговото изпълнение топката стигна на границата на наказателното поле до Радослав Цонев, който нанесе плътен удар. Отново обаче стражът на гостите бе непробиваем.

В 51-ата минута Арда удвои аванса си. Преслав Боруков бе изведен от Тунгара сам срещу вратаря и без проблеми намери долния десен ъгъл на вратата. Първоначално бе маркирана засада. След обстойно разглеждане на положението с ВАР, обаче бе установено, че нападателят е бил в редовна позиция, а голът бе зачетен – 2:0.

В 59-ата минута бе оформена класиката в резултата. Тунгара бе изведен в наказателното поле, където бе спънат от Хоркаш и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Радослав Цонев стреля в средата на вратата за 3:0.

В 67-ата минута Локомотив можеше да стигне поне до почетен гол. Центриране отдясно бе овладяно на ъгъла на вратарското поле на гърди от Димитър Илиев, който след това шутира от въздуха. Анатолий Господинов обаче парира току пред голлинията, а след това и улови топката.

В 78-ата минута Арда стигна до ново попадение. Абубакар Тунгара изведе Ласана Н’Диайе, който от ъгъла на вратарското поле не сгреши с удар по диагонала за 4:0.

Във 2-ата минута на добавеното време Арда оформи крайния резултат. Ласана Н’Диайе бе изведен сам срещу вратаря и технично го преодоля за 5:0.