0
n 90218
-
-

Тимът на Пирин (Разлог) спечели второто за сезона югозападно дерби. Волейболистите на Мирослав Живков надиграха категорично като домакини Марек Юнион-Ивкони с 3:0 (25:16, 25:22, 25:10) в двубой от 12-и кръг, изигран в зала „Септември“. В първия полусезон играчите на Виктор Карагьозов спечелиха срещата с опонентите си с 3:2 гейма.
Така разложани заемат седмата позиция в таблицата с 18 точки (5 победи, 7 загуби). Дупничани са на осмо място с 13 точки (5 успеха, 7 поражения). Домакините диктуваха положението на терена през почти целия мач, като единствено в началото на първия и втория гейм Марек поведе за кратко. След това пиринчани не срещнаха проблеми и записаха чист успех. Най-резултатен бе Георги Елчинов с 16 точки (1 блокада), с 12 се отчете Йордан Желязков (2 блокади). За опонентите им Иван Боб Огном се разписа с 9 точки (1 блокада). В следващия кръг Пирин гостува на Дунав (Русе), а Марек приема шампионите от Нефтохимик. Срещите са на 25 и 26 януари (петък и събота).