Първо в KOTASPORT: След 10 години Спас Делев пак наказа Динамо Москва (ВИДЕО)

0
SPAS DELEV
-
-

Българският национал Спас Делев вкара отново гол във вратата на Динамо Москва. В Белек неговият Погон Шчечин загуби с 1:3 от руския елитен отбор. Техничарят от село Ключ откри резултата в 31-та минута за полския отбор, но след почивката футболистите на Динамо направиха пълен обрат. На два пъти точен бе Евгений Марков , а веднъж Станислав Лацевич. През второто полувреме за Динамо игра и бившият любимец на феновете на Левски Жоазиньо.

Спас Делев пък бе един от четиримата футболисти на Погон Шчечин, които записаха пълни 90 минути. Това бе втора контрола за Погон в Турция, след като преди три дни

Любопитно е, че преди 10 години Делев вкара точно във вратата на Динамо Москва първия си гол на европейската сцена. На 27.08. 2009-та година юношата на Пирин Благоевград вкара уникален гол за ЦСКА при победата с 2:1 като гост над Динамо в Москва. Начело на армейците тогава бе Любо Пенев, а с тази победа ЦСКА влезе и в групите на Лига Европа.