0
Pirinvolley12
-
-

Волейболистите на Пирин (Разлог) победиха като домакини Дея спорт (Бургас) с 3:0 (25:17, 25:16, 25:20) в мач от осмия кръг на Суперлигата при мъжете, който се игра в зала „Септември“.
С това тимът, воден от Мирослав Живков отбеляза трета победа в шампионата, като с пет загуби и 11 точки заема осмо място във временното класиране на Суперлигата. От своя страна Дея спорт записа седма загуба, като с една победа и 3 точки се намира а последното дванадесето място в подреждането. Пирин не срещна големи затруднения в домакинството си, като имаше водеща роля през целия мач. В първите две части домакините повеждаха с 8:3 и правеха голяма разлика, като накрая допускаха повече точки. Третата част бе по-равностойна до десета точка, след което пиринци отново се откъснаха и затвориха мача в три гейма за 70 минути игра.
С най-голям актив за Пирин бе Йордан Желязков с 15 точки. Радослав Попов добави 10 точки за успеха.