0
Снимка: fcpirin.com
-
-

Пирин победи Нефтохимик с 6:1 в четвъртата си приятелска среща от началото на подготовката. Двубоят се игра на стадион „Христо Ботев“. Мениджърът Уорън Фийни отново заложи на два отбора. Първият игра до 70-ата минута, а вторият в останалите 20 минути до края. Гурам Гощелиани се отчете с три попадения, а останалите голове вкараха Конър Хендерсън, Антон Карачанаков и Петър Занев.

Първата възможност за гол дойде в 5-та минута, когато Станислав Манолев изпълни пряк свободен удар, топката се отби от стената и Николай Бодуров стреля над напречната греда.

В 11-та минута Манолев напредна отляво и стреля, но топката излезе в корнер след рикошет.

В 26-та минута Орлинов се намеси след опасно центриране на Манолев отляво. Четири минути по-късно Калоян Стефанов шутира по диагонала отдясно, но топката мина покрай вратата. Това първата опасност за вратата на Шейтанов.

Минута по-късно Брахими не успя да се възползва от грешка в защитата на Нефтохимик и шутира отблизо в краката на вратаря, той изби, а при добавката Гощелиани прати топката в аут.

В 37-ата минута Нефтохимик организира хубава атаката, Жейру стреля, Шейтанов спаси, но топката стигна до Петьо Иванов, който бе фаулиран от Иван Тасев в наказателното поле. Ивайло Лазаров бе точен от отсъдената дузпа и откри резултата – 0:1.

В 43-ата минута Красимир Станоев отне чисто топката в средата на терена, напредна към наказателното поле и намери на удобна позиция Гощелиани, който се разписа отблизо за 1:1. В последната минута на редовното време Стилиян Николов центрира в наказателното поле, Гощелиани пое топката на гърди и с техничен удар направи резултата 2:1 за Пирин.

В 49-ата минута Конър Хендерсън покачи на 3:1, след като получи удобен пас от намиращия се с гръб към вратата Гощелиани и завъртя топката с левия крак в обратния ъгъл.

В 61-та минута Гурам Гощелиани отбеляза третия си гол в мача. Тасев напредна отдясно и стреля, топката рикошира в страничната греда и попадна в краката на грузинския нападател, който не сгреши отблизо за 4:1.

В 88-та минута Антон Карачанаков покачи на 5:1 със страхотен изстрел извън границата на наказателното поле, който попадна под гредата.

Крайния резултат – 6:1 бе оформен от Петър Занев, който се разписа отблизо след центриране от корнер на Антон Карачанаков.

Пирин до 70-та минута: 1.Шейтанов (46-Петров), 23.Тодоров, 5.Бодуров, 14.Ст. Николов, 8.Старокин, 44.Хендърсън, 11.Манолев, 31.Станоев, 7.Брахими, 25.Гощелиани, 26.Тасев. Пирин след 70-та минута: 99.Петров, 16.Янев, 38.Дюлгеров, 3.Занев, 6.Попев, 73.Бенгюзов, 18.Дяков, 10.Грийн (84-Либяховски), 71.Карачанаков, 29.Костов, 17.С.Георгиев.

Рез: 76.Марковски.

Нефтохимик: 13.Орлинов, 19.Иванов, 77.Минчев, 4.Стойчевски, 15.Карагьозов, 35.Аксел, 71.Лазаров, 9.Стефанов, 20.Иванов, 3.Георгиев, 21.Данчев.

Стадион: „Христо Ботев“

Съдия: Б.Манов