Локо (Сф) обърна тим от Трета лига, пропусна дузпа

0
Снимка: Локомотив София
-
-

Локомотив София надви Надежда (Доброславци) с 2:1 в контролна среща. Футболистите на Иван Колев имаха превъзходство, като дори пропуснаха дузпа пред вратата на тима от Югозападна Трета лига.

Добри думи обаче трябва да се кажат и за момчетата от Доброславци, които поведоха с хубав гол. Даниел Василев откри за гостите в 41-ата минута. Раел Лолала изравни с глава в 62-ата минута, а в края Валентин Николов направи 2:1 за Локомотив с великолепен изстрел.

Срещата в квартал „Надежда“ започна скучно, като попаденията дойдоха по-късно. В 21-ата Даниел Василев можеше да открие сензационно резултата за гостите от село Доброславци, но диагоналният му удар не намери мрежата. След 20 минути обаче гостите действително поведоха. Хубава тяхна акция отляво беше завършена по техничен начин от Василев – 1:0 за Надежда!

„Железничарите“ отвърнаха с опасен изстрел с глава на Раел Лолала, който обаче премина на сантиметри от целта. В 62-ата швейцарското крило на Локомотив изравни с точно изпълнение с глава – 1:1. Малко след това домакините пропуснаха да достигнат до пълен обрат.

В 73-ата минута това можеше да стане, след като главният съдия отсъди дузпа в полза на тима на Иван Колев. Зад топката застана Владимир Семерджиев, който пробва да намери мрежата с технично изпълнение. Топката обаче се отби в страничната греда и така равенството се запази.

В последните минути на мача обаче Локомотив натисна газта и достигна до победно попадение. Валентин Николов стреля от средна дистанция и топката се спря във вратата на Надежда (Доброславци) – 2:1 за столичния Локомотив.