Петров изригна: Това ме вбесява! Много съм афектиран! Обърка се личната отговорност на някои от играчите

0
svetoslav petrov
Снимка: facebook.com/fcseptemvri

Старши треньорът на Септември – Светослав Петров – сподели мнението си за загубата с 1:3 от ЦСКА 1948.

„Обърка се… Много съм афектиран! Обърка се личната отговорност на някои от играчите. Това, което повтарям цяла седмица за този мач. Знаехме как ще играят, какво търсят, корнерите. Изрично сложихме човек, за да не позволим на този, който излиза на първа греда, да не се правят фалове пред наказателното поле, тъчове… В крайна сметка ни вкараха голове точно от това, което искахме да предотвратим. Това ме вбесява. Лошото е, че нашите футболисти не могат да разберат, че, ако не поемат отговорност в едната или другата фаза, много трудно ще трупаме точки. Играхме добре първото полувреме и какво от това?

При равностоен мач, както беше първото полувреме, една грешка или статично положение го решава. Допуснахме изключително леки голове от неща, които тренирахме цяла седмица да ги предотвратим. От това съм изключително ядосан. Върхът щеше да бъде и Диков да вкара от статично положение – щеше да ми дойде повече.

Ако самите футболисти не осъзнават шанса в клуб като нашия да се покажат, да отидат в по-голям клуб, да получават по-високи заплати… Ако това не им дава мотивация, колкото и да се опитваме да ги мотивираме… Всеки сам си избира пътя в живота. Във футбола случайни неща“, коментира Петров.