Петър Атанасов носи втора победа на Ботев Враца

0
39468319 10160580802950237 7177267565708705792 n
-
-

Новакът този сезон Ботев (Враца) срази Етър с 2:0 на стадион „Огоста“ в Монтана в среща от петия кръг на Първа лига, записвайки втора поредна победа в елита след тази над Септември (2:1) в София.

Още в 3-ата минута домакините удариха греда. Петър Атанасов направи страхотен пробив и се озова очи в очи с вратаря Христо Иванов, но прати топката в лявата греда. Две минути по-късно Румен Руменов шутира от фаул и се създаде зрителна измама, че топката е влязла във вратата на Ботев, но тя всъщност се оплете в мрежата от външната страна.

Гостите владеят повече топката, а домакините разчитаха на контраатаки, при една от които Петър Атанасов изпадна в положение на засада. В 28-ата минута обаче Йордан Апостолов изведе непокрития Петър Атанасов, който със силен удар в близкия ъгъл вкара красив гол за 1:0. Десет минути по-късно домакините можеха да удвоят аванса си, но първо Христо Иванов спря голмайстора Петър Атанасов, а след това и удар на Валери Домовчийски бе блокиран.39441391 10160580802720237 655267887447015424 n

След почивката в 60-ата минута Даниел Младенов преодоля отбраната на домакините, след което подаде на Румен Руменов, който от изгодна позиция шутира над вратата. След още пет минути Атанас Фиданин центрира отдясно, а Петър Атанасов шутира от движение, но ударът му бе блокиран от Артюнин. При добавката Атанасов вкара за 2:0 с помощта и на гредата. Това бе пети негов гол от началото на сезона от общо 6 попадения на сметката на Ботев (Враца) – един автогол на Георги Стоичков от Септември.

В 82-ата минута Христо Иванов спаси вратата си от трети гол. Петър Атанасов получи топката отляво и шутира технично, но вратарят изби в корнер. Секунди след това Христо Иванов се метна в краката на Мариян Иванов и го повали, но съдията Волен Чинков не посочи бялата точка. В 83-ата минута след центриране в наказателното поле на домакините Иван Петков игра с глава и прати топката в дясната греда.