„Пантерата“ на Царско село се е докосвал до магията на Аталанта, играел с Паломино

0
Снимка: cska.bg

Хадим Ндиайе беше героят на мача между Царско село и ЦСКА-София. Той направи 4 спасявания срещу „червените“ на „Българска армия“ при шокиращото реми 0:0. Освен че отчая атакуващите играчи на Стойчо Младенов, 21-годишният сенегалец ръководеше много добре своята защита.

Кой обаче е „пантерата“ Хадим Ндиайе? Той е бивш играч на Аталанта – един от най-силните италиански отбори в последните години. Така обаче и не записва минута за тима, воден от Джанпиеро Гасперини. Влиза обаче веднъж в групата – при гостуване на бергамаските на СПАЛ, спечелено с 3:2, през сезон 2019/20. Тогава титуляр на вратата на Аталанта е Пиерлуиджи Голини, който понастоящем е част от Тотнъм. В състава на Богинята има играчи като Дуван Салата, Луис Муриал, Робин Госенс, Папу Гомес, Руслан Малиновски, европейският шампион с Италия Рафаел Толой. В състава на Аталанта е и бившият защитник на Лудогороц Хосе Паломино.

Иначе Хадим Ндиайе е преминал още през Асколи, Лаче и Вио Писаро, като а записал мачове само за последния тим в Серия С.