0
Снимка: beroe.bg
-
-

Берое победи ЦСКА 1948 в мач от XXIV кръг на Първа лига. На стадиона в Стара Загора домакините се наложиха с 1:0. Голяма роля за успеха изигра фактът, че при 0:0 гостите останаха с човек по-малко, след като Венцислав Василев получи червен картон.

Първата сериозна опасност в мача дойде в 12-ата минута. Васил Шопов бе изведен сам срещу вратаря, малко под ъгъл. Ударът му обаче бе спасен от Ганев.

180 секунди по-късно Шопов проби отдясно и пусна в наказателното поле за Колев, чийто шут бе слаб и не затрудни стража на Берое.

В 54-ата минута ЦСКА 1948 остана с човек по-малко. Венцислав Василев извърши грубо нарушение срещу Абубакар Тунгара, за което получи втори жълт и съответно червен картон.

Берое поведе в 62-ата минута. Даниел Генов получи в наказателното поле, освободи се от Лазар Марин и с прецизен удар по земя преодоля Караджов за 1:0.

Скоро след попадението Алиун Фал направи страхотен пробив, преминавайки през над половината отбор на гостите. Шутът му от наказателното поле обаче не добър и Караджов улови без затруднения.